Telefony alarmowe :

Ochotnicza Straż Pożarna w Bujakowie

Od dzieciaka do strażaka !

śr., 31/05/2017 - 22:03 -- OSP

W dniu 17.06.2017r. od godziny 9.00 na stadionie LKS "Groń" Bujaków odbędzie się impreza "Od dzieciaka do strażaka" o Puchar Prezesa OSP w Bujakowie. W tychże zawodach udział wezmą młodzieżowe drużyny pożarnicze z gminy Porąbka od pierwszego do 14 roku życia. Grupy wiekowe przedstawiają się następująco 1-7- 4 osoby; 8-11- 4 osoby; 12-14- 4 osoby. Oczywiście mile widziani pozostali członkowie MDP.

kurs strażaka ochotnika

ndz., 30/04/2017 - 10:22 -- OSP

W piątek 28.04.2017 zakończył się kurs strażaka ratownika OSP w naszej gminie. Wszyscy uczestnicy przeszli szkolenie pozytywnie. Nasza jednostka wyszkoliła 5 strażaków w tym 3 KOBIETY. Za prowadzenie kursu dziękujemy młodszemu kapitanowi Bartłomiejowi Ćwiertni​.

Wigilijka

czw., 22/12/2016 - 20:04 -- OSP

Wczoraj w naszej remizie odbyła się  "wigilijka MDP i DDP" czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Pod choinką czekały na nas prezenty, które sprawiły nam mnóstwo radości w ten dzień. Po spożyciu przygotowanych wcześniej łakoci śpiewaliśmy kolędy. W imieniu wszystkich strażaków życzymy wszystkiego dobrego oraz szczęśliwego nowego roku.

Bujakowski jarmark bożonarodzeniowy

wt., 20/12/2016 - 19:34 -- OSP

W niedzielę 18 grudnia 2016r. odbył się wzorem roku poprzedniego, Drugi Bujakowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Wśród organizatorów nie zabrakło również naszych druhów. Prezes Krzysztof Stwora uczestniczył w spotkaniach organizacyjnych, zaś pozostali członkowie naszego stowarzyszenia aktywnie uczestniczyli zarówno w przygotowaniach trwających już od godzin rannych w sobotę, jak również w zabezpieczeniu i obsłudze samego jarmarku. Druhny zapewniały uczestnikom ciepłe napoje zaś druhowie dbali o ciepło zewnętrzne obsługując koksowniki i zapewniając ład i porządek podczas imprezy (bez nich Św.

Spotkanie z psem RATOWNICZYM

pon., 17/10/2016 - 20:53 -- OSP

Piątek 14 października odwiedził nas strażak Jarosław Dwornik, który działa w GPR Międzybrodzie Bialskie wraz z psem; Cristie. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat pracy psów ratowniczych, zasad bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami oraz poznaliśmy „mowę” psów. Czas zajęć uświetnił pokaz posłuszeństwa oraz sztuczek wykonanych przez Przewodnika wraz z psem. Dużym zafascynowaniem okazał się pokaz, w którym Cristie miała za zadanie odnaleźć naszego kolegę Karolka. Psina wykonała zadanie brawurowo! Szybko odnalazła Karola.